2026 BARLETTA C24UC

2026 BARLETTA C24UC
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Sharp Looking Design With A Smooth Ride! Details Include:
**10 Year Bow-To-Stern Warranty**
Black Diamond Panels
Marquesan Gray Furniture w/Onyx Accent
Blackout Package
Power Bimini
Ski Tow Bar
In-Floor Storage
Raised Helm
Lilli Pad Ladder
JBL BT Audio
RGB Lighting
Depth Finder
Docking Lights
Dual Battery w/Switch
Mercury 200 HP 4S w/Power Assist Steering
Vantage Pontoon Wrap & Guard Included In Price
No Trailer Included In Price
Specifications
| Manufacturer | BARLETTA |
| Model | C24UC |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11432 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 25 ft 2 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 200 HP |
| Dry Weight | 3194 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | BDF28012A626 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Mercury 200 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 13 |
| Fuel Capacity | 50 gal |
















