2026 Bennington 20 SSR

2026 Bennington 20 SSR
$38,995
Retail Price $52,064 | Savings $13,069
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Popular Size And Layout! Details Include:
Absolute Red Panels
Light Silver Furniture
Cover
Table
Bimini
BT Stereo
Wireless Phone Charging
Yamaha 90 HP 4S
No Trailer Included In Price--New Trailers Are Available!
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 20 SSR |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11423 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 20 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 90 HP |
| Dry Weight | 2100 lbs |
| VIN | ETWS9504K526 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Yamaha 90 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Number of Pontoons | 2 |
| Max Persons | 10 |
| Fuel Capacity | 24 gal |












