2026 BARLETTA L23UC

2026 BARLETTA L23UC
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Luxury Pontoon With Lots Of Power! Details Include:
Gray Moonstone Panels w/Winter White Accent
Linen Furniture w/Onyx
Amore Gray Flooring
Power Bimini
Ski Tow Bar
JBL Audio w/Sub & Amp (Includes Zone Control) & Stern Stereo Remote
7" Simrad NSX w/Vessel Link
In-Floor Storage
Bow In-Floor Anchor Storage
Raised Helm
Wireless Phone Charging
Lilly Pad Ladder
Docking Lights
RGB Lights
Dual Battery
Mercury Verado 300 HP w/Hydraulic & Power Assist Steering
Vantage Pontoon Wrap & Guard Included In Price
No Trailer Included In Price--New Trailers Are Available!
Specifications
| Manufacturer | BARLETTA |
| Model | L23UC |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11425 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 25 ft 6 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 300 HP |
| Dry Weight | 3795 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | BDF27647K526 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Mercury Verado 300 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 14 |
| Fuel Capacity | 64 gal |














