2026 Bennington 22 SLJ

2026 Bennington 22 SLJ
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
A Lot Of Boat At A Great Price! Details Include:Gemini Black Panels w/Olaedo Gold AccentShadow Grey Soft Touch Vinyl Furniture w/Carbon AccentPower BiminiSki Tow BarWireless Phone ChargingExtended Aft DeckExpress Performance Toon PackageBattery SwitchYamaha 115 HP 4S w/Hydraulic Steering
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 22 SLJ |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11373 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 22 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 115 HP |
| Dry Weight | 2800 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | ETWS7241G526 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Yamaha 115 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 12 |
| Fuel Capacity | 24 L |













