2026 BARLETTA C24UC

2026 BARLETTA C24UC
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Our Best Selling Model & Layout! Details Include:
Bohemian Blue Panels
Marquesan Gray Furniture w/Onyx Accent
Blackout Package
Power Bimini
Ski Tow Bar
Raised Helm
In-Floor Storage
JBL BT Stereo
Wireless Phone Charger
Docking Lights
RGB Lighting
7" Simrad G07 XSR
Lilly Pad Ladder
Mercury 200 HP w/Power Assist Steering
Vantage Pontoon Wrap & Guard Included In Price
No Trailer Included In Price--New Trailers Are Available!
Specifications
| Manufacturer | BARLETTA |
| Model | C24UC |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11424 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 25 ft 2 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 200 HP |
| Dry Weight | 3194 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | BDF27646K526 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Mercury 200 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 13 |
| Fuel Capacity | 50 gal |

















