2026 Bennington 22 MFB

2026 Bennington 22 MFB
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Super Sharp New Model! Details Include:
Silver Panels w/Azure Blue Accent
Shadow Grey Furniture w/Azure Blue Accent
Blackout Luxe Package
7" Vivid UX Touchscreen Helm Display
Wireless Phone Charging
RGB Lighting
Rockford Fosgate BT Stereo w/Lighted Speakers
Toekick Lights
Power Bimini
Ski Tow Bar
Raised Helm
Express Performance Toon Package
Battery Switch
Yamaha 150 HP 4S w/Hydraulic Steering
Vantage Pontoon Wrap & Guard Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 22 MFB |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11371 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 24 ft 3 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 150 HP |
| Dry Weight | 2800 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | ETWS7280G526 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Yamaha 150 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 12 |
| Fuel Capacity | 24 gal |



















