2024 Bennington 23 LTFB

2024 Bennington 23 LTFB
$89,995
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Just In One Owner Trade! Details Include:
Midnight Black Panels
Platinum Furniture w/Carbon Accent
Blackout Package
Step Down Front Lounge
Triple tube pkg with power steering
Power Bimini
Stainless Docking lights
Ski Tow Bar
Kicker BT Stereo w/Kicker Speaker Upgrade
Hummingbird Depth Gauge w/ GPS
2-In Floor Storage Compartments
Table
12 Capacity
V-Hull Center Tube
Yamaha SHO Vmax 250 HP 4S
Tandem Axle Trailer Included In Price
Take advantage of wholesale price!!! Brand new this boat is over $120,000!!!
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 23 LTFB |
| Year | 2024 |
| Condition | Used |
| Stock Number | 11305 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 24 ft 9 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 250 HP |
| Engine Hours | 12 |
| Dry Weight | 3500 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | ETWP6039J324 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Configuration: Single Outboard |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 12 |
| Fuel Capacity | 58 Gal |
| Overall Length | 24' 6.5" |
| Length | Pontoon: 22' 4" | Deck: 24' 3.5" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 23" |
| Fuel Type | Gasoline |
















