2024 Bennington 23 SXSR

No longer available
2024 Bennington 23 SXSR
$54,995
Location:Sales + Showroom
Description
**Consignment Boat**
Luminus Blue Panels
Silver Interior w/Blue Accent
Blue Canvas
Power Bimini
Ski Tow Bar
Garmin Depth Finder
Kicker BT Stereo
11 Capacity
Lilli Pad Ladder
Dock Lights
Express Toon Package
Vantage Wrap & Gaurd On Tubes
Yamaha 150 HP 4S
No Trailer Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 23 SXSR |
| Year | 2024 |
| Condition | Used |
| Stock Number | SCM2 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 23 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 150 HP |
| Engine Hours | 164 |
| Dry Weight | 2450 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | ETWP7484K324 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Configuration: Single Outboard |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 11 |
| Fuel Capacity | 21.4 Gal |
| Overall Length | 23' 11.5" |
| Length | Pontoon: 22' 4" | Deck: 22' 6" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 25" |
| Fuel Type | Gasoline |
















