2025 BARLETTA L23MA

2025 BARLETTA L23MA
$155,850
Retail Price $198,372 | Savings $42,522
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
The Ultimate Luxury Pontoon!! Details Include:
Blue Sapphire Panels w/Matte Black Accent
Marquesan Gray w/Charcoal Accent Furniture
Blackout Package
Raised Helm
Ski Tow Bar
Power Folding Arch w/Power Bimini
Color Touchscreen Simrad 7" w/Vessel Link
RGB LIghting
NEW JBL Audio w/Sub & Amp
In-Floor Bow Anchor Storage
Ski Locker
Dock Lighting
Wireless Phone Charging
Lilli Pad Ladder
Mercury Verado 300 HP w/Hydraulic & Power Assist Steering
Vantage Pontoon Wrap & Guard Included In Price
Specifications
| Manufacturer | BARLETTA |
| Model | L23MA |
| Year | 2025 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11211 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 25 ft 6 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 300 HP |
| Dry Weight | 4280 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | BDF23303K425 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Mercury Verado 300 HP |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 11 |
| Fuel Capacity | 64 gal |























