2023 Bennington 22 SL

2023 Bennington 22 SL
$39,995
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
**CONSIGNMENT BOAT**
Bought Here New Local Boat!! Details Include:
Silver Panels
Grey Interior
Biimini
Kicker BT Stereo
Cover
Table
12 Capacity
Yamaha 115 HP 4S
No Trailer Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 22 SL |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Stock Number | SCHONEMAN |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 22 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 115 HP |
| Engine Hours | 23 |
| Dry Weight | 2317 lbs |
| Propulsion | Single Outboard |
| Number of Pontoons | 2 |
| Max Persons | 12 |
| VIN | ETWN6429B323 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Configuration: Single Outboard |
| Fuel Capacity | 21.4 gal |
| Overall Length | 22' 11.5" |
| Length | Pontoon: 21' 4" | Deck: 21' 6" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 25" |
| Fuel Type | Gasoline |














