2023 Bennington 22 SXSB
Sold

2023 Bennington 22 SXSB
$49,995
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
**Consignment Boat** Local One Owner Bought Here New! Boat is priced below market value -- MOTIVATED SELLER!! Monaco Blue w/Metallic Silver AccentSilver Furniture w/Monaco Blue AccentDepth GaugeKicker BT Stereo Kicker Speaker UpgradeSki Tow BarBattery Switch12 CapacityVantage Pontoon Wrap & GuardYamaha 115 HP 4SNo Trailer Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 22 SXSB |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Stock Number | MORRIS |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 22 ft 6 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 115 HP |
| Engine Hours | 15 |
| Dry Weight | 2900 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | ETWN4968A323 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Configuration: Single Outboard |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 12 |
| Fuel Capacity | 21.4 gal |
| Overall Length | 23' 9" |
| Length | Pontoon: 21' 4" | Deck: 23' 1" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 25" |
| Fuel Type | Gasoline |















