2025 Bennington 23 SL

2025 Bennington 23 SL
$49,965
Retail Price $61,614 | Savings $11,649
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
New Design With A New Color! Details Include:Matte Black Panels w/Shiraz Purple Accent StripeShadow Gray Soft Touch Furniture w/Carbon AccentSki Tow BarPower BiminiWireless Phone ChargingExpress Toon PackageBattery SwitchSea Star Hydraulic Steering12 CapacityYamaha 115 HP 4SVantage Pontoon Wrap & Guard Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 23 SL |
| Year | 2025 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11167 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 23 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 115 HP |
| Dry Weight | 2758 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | ETWS1092I425 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Yamaha 115 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 12 |
| Fuel Capacity | 25 gal |












