2025 BARLETTA L23M

2025 BARLETTA L23M
$137,110
Retail Price $174,860 | Savings $37,750
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Popular Seating Layout!! Details Include:Champagne Panels w/Matte Black AccentLinen w/Charcoal Accent FurnitureBlackout PackageWindshieldRaised HelmAdjustable Pedestal Helm SeatRGB LightingPower BiminiSki Tow BarIn-Floor StorageBow Floor Anchor StorageNEW JBL Audio w/Sub & AmpSimrad 7" NSX SS Safety Stanchions w/ChainsMercury Verado 300 HPVantage Pontoon Wrap & Guard Included In Price
Specifications
| Manufacturer | BARLETTA |
| Model | L23M |
| Year | 2025 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11111 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 25 ft 6 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 300 HP |
| Dry Weight | 3795 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | BDF21912H425 |
| Engine | Mercury Verado 300 HP |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 14 |
| Fuel Capacity | 63 gal |




















