2025 Bennington 22 S CRUISE

No longer available
2025 Bennington 22 S CRUISE
$55,623
Retail Price $70,094 | Savings $14,471
Location:Sales + Showroom
Description
Good Looking Color Combo With New Soft Touch Vinyl!! Details Include:
Midnight Black Panels w/Orange Flare Accent
Shadow Grey w/Orange Flare Accent Furniture
Wireless Phone Charging
RGB Lighting
Kicker BT Stereo
Garmin Depth Finder
Power Bimini
Ski Tow Bar
Extended Aft Deck
Express Pontoon Package
11 Capacity
Yamaha 115 HP 4S w/Power Steering
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 22 S CRUISE |
| Year | 2025 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11113 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 23 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 115 HP |
| Dry Weight | 2354 lbs |
| Hull Material | Triple Tube |
| VIN | ETWR8363G425 |
| Engine | Yamaha 115 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 11 |
| Fuel Capacity | 25 gal |











