2026 Bennington 20 SL

2026 Bennington 20 SL
$36,495
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Popular Size With 10 Year Bow To Stern Warranty! Details Include:
Gemini Black Panels
Leon Grey Furniture w/Slate Accent
Bimini
Garmin Echomap 52CV Chartplotter
Rockford Fosgate BT Stereo
Cover
Table
10 Capacity
Yamaha 90 HP 4S
No Trailer Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Bennington |
| Model | 20 SL |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 11491 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 20 ft 11 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 90 HP |
| Dry Weight | 2317 lbs |
| VIN | ETWS2706D626 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Yamaha 90 HP 4S |
| Propulsion | Single Outboard |
| Max Persons | 10 |
| Fuel Capacity | 25 gal |
| Number of Pontoons | 2 |
