2005 Bayliner 225 LS

2005 Bayliner 225 LS
$12,995
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
Nice Local Trade! Details Include:
Bow & Cockpit Covers
Walk Through Transom
Bimini
Ski Locker
Upgraded Stereo & Speakers
Snap In Carpet
11 Capacity
Table
Swim Platform
Shop trailer included in price -- trailer is in good shape, new tires, lights
Specifications
| Manufacturer | Bayliner |
| Model | 225 LS |
| Year | 2005 |
| Condition | Used |
| Stock Number | 11484 |
| Availability | In Stock |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 22 ft 5 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 260 HP |
| Dry Weight | 3368 lbs |
| VIN | BIYB26CMJ405 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Mercruiser 5.7L V8 |
| Propulsion | Single I/O |
| Max Persons | 11 |
| Fuel Capacity | 50 gal |















