2005 Cobalt Boats 200 BR

2005 Cobalt Boats 200 BR
$24,995
Location:Sales + Showroom
or
Call 641-357-0127
Description
**Consignment Boat**
Nice Clean Local Boat With Tandem Axle Trailer! Details Include:
Classic Mahogany Hull Side w/Sandstone Stripe
Vintage Grey Interior
Bow & Cockpit Covers
Snap In Carpet
Bimini
Center Step Through Transom
Swim Platform
Depth Gauge
BT Stereo
Ski Locker
Battery Switch
12 Capacity
Transom Filler Cushions
Mercruiser 5.0L MPI Bravo 3
Tandem Axle Yacht Club Trailer Included In Price
Specifications
| Manufacturer | Cobalt Boats |
| Model | 200 BR |
| Year | 2005 |
| Condition | Used |
| Stock Number | REICHTER |
| Availability | Unknown |
| Vehicle Type | Boat |
| LOA (Length) | 22 ft 4 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Propulsion Type | Powered |
| Engine Power | 260 HP |
| Engine Hours | 743 |
| Dry Weight | 3820 lbs |
| VIN | FGE20155J405 |
| Odometer | 0 |
| Engine | Mercruiser 5.0L MPI Bravo 3 |
| Propulsion | Single Outboard |
| Color | Classic Mahogany/Sandstone |
| Interior Color | Vintage Grey |
| Max Persons | 12 |
| Fuel Capacity | 40 gal |

















